Roubenky

Roubenky GRIFFIN na klíč

Nadčasová krása a pohoda roubenek od GRIFFINu

Tradice s moderním komfortem

Roubenky stavíme již od roku 1997. Za tu dobu jsme s láskou k řemeslu a s citem pro detail vdechli život desítkám roubených snů. Na našich stránkách se ponoříte do světa roubenek a poloroubenek – od fotografií hotových staveb a detailů konstrukce až po fascinující proměnu z hrubé stavby v útulný domov.

Rekreační roubenky GRIFFIN: Splněný sen o útulné chalupě

Hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci v náručí přírody? Řešením je rekreační roubenka GRIFFIN! S ohledem na vaše přání a finanční možnosti navrhneme a postavíme roubenou chalupu, která bude perfektně odpovídat vašim představám. Na co nejmenší zastavěné ploše vytvoříme maximální komfort a pohodlí pro vaši spokojenost.

Roubenky GRIFFIN pro trvalé bydlení: Zdravé a energeticky úsporné

Toužíte po zdravém a ekologickém bydlení v souladu s přírodou? Naše roubenky pro trvalé bydlení splňují přísné normy tepelných ztrát a nabízí komfortní a nízkoenergetické bydlení. Nezávislé testy státní zkušebny prokázaly vynikající vlastnosti roubenek GRIFFIN, které představují skvělou alternativu pro ty, kteří hledají zdravé a energeticky úsporné bydlení.

Proč si vybrat GRIFFIN?

  • Tradice a zkušenosti: Více než 25 let zkušeností se stavbou roubenek.

  • Kvalita a řemeslné zpracování: Dbáme na každý detail a používáme kvalitní materiály.

  • Individuální přístup: Váš sen o roubence proměníme v realitu.

  • Energetická úspora: Naše roubenky splňují přísné normy tepelných ztrát.

  • Zdravé bydlení: Roubenky GRIFFIN zajišťují zdravé mikroklima v interiéru.

Projděte se po našich stránkách a inspirujte se!

Nechte se okouzlit krásou a pohodlím roubenek GRIFFIN. Projděte si fotogalerii, načerpejte inspiraci v sekci realizací a kontaktujte nás pro bližší informace. Rádi vám pomůžeme na cestě k vašemu roubenému snu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kouzlo roubenek: Návrat k tradici a zdravému bydlení

 

V náručí přírody, v objetí dřeva

Už naši předkové vnímali dřevo jako dar s výjimečnými vlastnostmi. V dnešní uspěchané době se vrací touha po harmonii a návratu k přírodě. Roubenky v sobě snoubí krásu tradice s komfortem moderního bydlení a otevírají dveře do světa klidu a pohody.

Více než jen úspora energie

Roubenky nejsou jen ekologickou a energeticky úspornou alternativou. Dřevo dýchá a reguluje vlhkost, čímž vytváří uvnitř ideální mikroklima pro zdravé bydlení. Roubené stěny vyzařují příjemné teplo a v zimě udržují příjemnou teplotu i bez nadměrného vytápění.

Tajemství jedinečného vzhledu

Každá roubenka od nás je originálem. Nepoužíváme typizované strojové profily, ale s láskou a péčí opracováváme každý trám. Díky speciálnímu postupu získá dřevo jedinečný povrch, který podtrhuje přirozenou krásu a charakter roubenky.

Poctivé řemeslo s respektem k tradici

Naše tajemství tkví v poctivém přístupu k řemeslu. Dbáme na každý detail a s respektem k tradici stavíme roubenky, které budou sloužit vám i vašim potomkům po mnoho generací.

Nechte se okouzlit kouzlem roubenek

Projděte si naše realizace a inspirujte se. Kontaktujte nás a společně proměníme váš sen o útulném domově v realitu.

 


Konstrukce roubenky

Konstrukce stěny roubenky spočívá ve vrstvení jednotlivých dlouhých trámů, které tvořily nosné stěny roubenky.  Nejspodnější trám, nazývaný prahový, se často tesal z dubového dřeva, které lépe odolává povětrnostním podmínkám než smrk. Zabezpečení trámů roubenky proti posunu se provádí tak, že konce trámů roubenky zaříznou rybinově kolem diagonály, jak je vidět na obrázku. Klínové konce nedovily vybočení trámů, zhlaví ani tyč nebo kolíky nejsou potřebné. Roubení na rybinu je nejčastějším způsobem opracování trámů roubenky, se kterým se na lidových roubenkách setkáváme. Tato léty ověřená stavba roubenky není do dněšní doby překonána. Naše firma Dřevostavby - Griffin stále staví roubenky na rybinový spoj.

 

 

 

Hliněná vymazávka roubenky

Spáry mezi trámy roubených staveb se nejprve vycpávaly mechem, přes který se natahovala hliněná vymazávka. Vymazávka mezi trámy roubenky se připravovala z hlíny, písku a rozřezané slámy, v některých oblastech se místo slámy používaly plevy. Správný poměr jednotlivých složek býval tajemstvím "mazačů" a lišil se v různých krajích i podle maznosti místních jílů či kvality písku. Dnes již technologie materiálů postoupila dále a je dnes na trhu spousta vymazávek pro roubenky. Je jen pouze na jednotlivých stavebních firmách jak tyto vymazávky roubenky mají ověřeny a s čím pracují. My používáme vložené těsnící šňůry a prostory mezi nimi vyplňujeme minerální vatou. K začištění spáry roubenky používáme krycí trojúhelníkovou lať.

 

 

 

Štít roubenky

 

Vizitkou roubenky je její štít, který uzavírá v podélné ose střechy prostor krovu.U roubených staveb se stavěly štíty prkenné se spárami krytými latěmi nebo z překládaných prken. Na přání zákazníků používáme na štíty roubenky překládaná prkna o šířce 20cm a síle 2 cm.

 

Doplňky roubenky

 

V naší dílně vyrábíme mnoho rúzných doplňků. Na obrázku je vidět jedna z našich prací. Jedná se o kovové dvířka ke krbu. V roubence je krbová vložka obezděná pálenou cihlou, do této obezdívky je nutno udělat montážní prostup. Montážní prostup je nutný k vymetání kouřovodu popřípadě k opravám uvnitř obezdívky. Na přání zákazníka jsme vyrobily tyto kovové dvířka.

 

Další doplňky naleznete zde.

 

NOVĚ jsme pro vás upravili sekci "REFERENČNÍ STAVBY"

Naleznete zde aktalizované fotografie našich roubenek a poloroubenek, jednoduchý popis využití jednotlivých roubenek a projektovou dokumentaci dispozice a velikosti roubenek. Vše tak abychom Vám pomohli s výběrem roubenky přesně podle Vašich představ.

Více informací zde....

 

Chystáte se na rekonstrukci Vaší roubenky?

Podívejte se na naši práci jak lze vyměnit špatné roubení za nové bez nutnosti demolice střechy.

Více informací zde.....

Využijte náš kontaktní formulář k nezávazné poptávce roubenky na klíč. Formulář nabízí prostor také pro Vaše další dotazy. Naši pracovníci se Vám budou rádi věnovat:

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana