Roubenka svépomocí

Rekreační roubenka svépomocí

Stavebnice roubenky svépomocí

Cena stavebnice na vyžádání. Bohužel ceny stavebních materiálů jsou každý týden jiné.

 

Na základě rozšiřování nabídky a také díky zvýšení poptávky o roubenky jsme pro Vás připravili novinku, která je svou cenou a provedením jedinečná na celém území České republiky. Jedná se o stavebnici roubenky střední velikosti, která je, po dokončení, dispozičně řešená jako 5+1. Roubenka svépomocí umožňuje usazení i do mírně svažitého pozemku.

Naše roubenka svépomocí nabízí 100m2 obytné plochy na 70m2 zastavěné plochy. V přízemí stavebnice roubenky je naprojektován obývací pokoj, jídelní kout, kuchyň, koupelna a WC. Dále je zde počítáno s místností, která může sloužit jako pracovna nebo jako technická místnost. Noční část roubenky svépomocí je osazena do podkroví, kde se nachází podle našeho projektu tři prostorné pokoje a samostatná koupelna a WC. Projektovou dokumentaci stavebnice roubenky naleznete níže v přiložené fotogalerii.

 

 

Rozsah dodávky stavebnice roubenky

  • obvodové stěny ze smrkových trámů 25 x 25 cm
  • stropní trámy ze smrkových trámů 20 x 27 cm
  • kompletní konstrukce krovu
  • prodloužení střechy u vchodu
  • prodloužení střechy za chalupou (kůlna na palivové dřevo)

 

V dodávce stavebnice roubenky jsou obvodové roubené stěny, stropní trámy, kompletní krov a trámová výdřeva štítů. Všechny trámy jsou ošetřeny ekologicky šetrným bezbarvým ochranným nástřikem proti škůdcům. Roubení je před rozebráním na nepohledových stranách řádně označen pro pozdější stavbu. Na základě tohoto označení trámů je vypracován přesný návod na stavbu roubenky svépomocí. Stropní trámy mají 1 metr přesah na každou stranu roubení. Vznikne tak zastřešený prostor kolem roubenky, který je na straně vstupu ještě rozšířen o prodloužený krov střechy samostatně stojící na sloupcích. Všechny pohledové trámy roubenky jsou po celé své délce upraveny hoblováním a broušením.

Dodávka roubenky svépomocí také obsahuje střešní konstrukci. Vaznice, pozednice, krovy, kleštiny, sloupky, pásky. Pohledové konce krovů jsou upraveny hoblováním a broušením (příprava pro nátěry).

Hoblováním a broušením jsou opracovány všechny pohledové prvky stavby, jako jsou konce vaznic a pozednic, stojky a pásky přístaveb.

 

Související služby se stavbou roubenky svépomocí

 

- Doprava roubenky svépomocí

Na přání jsme schopni zajistit dopravu stavebnice roubenky po celé ČR vlastním nákladním automobilem.

- Odborná pomoc při stavbě roubenky svépomocí

Na základě předchozí dohody Vám budeme k dispozici při stavbě stavebnice roubenky. Naši odborníci Vám pomohou při stavbě tak, aby vše proběhlo co nejrychleji a bez komplikací. Na začátku stavby Vás vybavíme veškerým materiálem, který je nutný pro stavbu roubenky. Součástí dodávky je také kompletní spojovací materiál. Denně jsme dostupní na telefonu a rádi Vám poskytneme radu, či naše služby při sestavení roubenky. Nabízíme možnost, abyste byli osobně přítomni rozebírání roubenky před odvozem a u značení jednotlivých trámů a dílů. Toto Vám velice usnadní následné skládání stavebnice roubenky.

- Stavba roubenky svépomocí na klíč

Pokud si nejste jisti se svými znalostmi a schopnostmi, rádi vám nabídneme montáž roubenky našimi specialisty, kteří jsou mistry ve svém oboru a sestavení roubenky svépomocí je pro ně snadnou záležitostí. Takto sestavená roubenka na klíč vám ušetří spoustu starostí. Při objednávce naší roubenky svépomocí nabízíme výrazné slevy i na další stavební materiál. Zárukou kvality naší roubenky je i pravidelná účast v soutěži Roubenka roku, kterou pořádá nadace Dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR. O našich roubenkách se také s oblibou píše v odborných časopisech o dřevostavbách.

 

Pokud chcete rychle, levně a moderně bydlet, je roubenka svépomocí od firmy Griffin tou správnou volbou.

 

Roubenka svépomocí nejčastější dotazy

- Můžete nám stavebnici roubenky postavit?

Ano. Stavebnici roubenky můžeme postavit přímo na místě u zákazníka. Je potřeba, aby byla zajištěna dostupnost na místo určení pro nákladní auto a jeřáb. Cena za setavení stavebnice roubenky začíná na 250.000 Kč bez DPH.

- Je roubenka svépomocí ze suchého a nebo syrového dřeva?

Dřevo je přírodní materiál, který má své vnitřní pnutí a při vysychání se kroutí. Poté by bylo nemožné sesychající trámy roubenky přesně sesadit do sebe. Trámy se na jednotlivé roubenky objednávají v den podpisu smlouvy a jsou v syrovém stavu.

- Musí se nechat hrubá stavba stavebnice roubenky svépomocí vyschnout a sednout?

Protože se roubenka staví ze syrového dřeva, je nutné dodržet technologický postup a nechat roubenku vyschnout přibližně jeden rok.

- Je v ceně roubenky svépomocí projektová dokumentace?

Projektová dokumentace ke stavebnici roubenky musí být nakreslena přesně podle pozemku, ne kterém bude roubenka svépomocí umístěna. Projektovou dokumentaci jsme schopni zajistit.

- Má stavebnice roubenky svépomocí připravené prostupy pro elektroinstalaci?

Elektroinstalaci si řeší každý zákazník individuálně. Podle nákresu investora připravíme prostupy při výrobě roubenky.

- Jaké se u roubenky svépomocí používají střešní krytiny?

Střešní krytiny se na roubenky používají různé. Jde spíše o momentální přání zákazníka a funkčnost krytiny. Většina roubenek se staví pro rekreační účely v horských oblastech, ve kterých je předpoklad velkého výskytu sněhu. Na chalupu jezdíte pouze občas a proto nemáte možnost kontroly sněhové pokrývky stavby. Doporučujeme krytinu, ze které sníh sjíždí dolů a nehrozí riziko přetížení střešní konstrukce roubenky.  

- Jaká se u roubenky svépomocí používají okna?

Okna stavebnice roubenky jsou na zvážení každého zákazníka. My zastáváme názor, že má člověk jezdit na chalupu na odpočinek a ne aby tam strávil dovolenou prací. V dnešní době ještě nikdo nevymyslel barvu, která se nemusí přetírat a jednou přijde čas a dřevěná okna budete opalovat a přetírat každé tři roky. Existují plastová okna, která jsou téměř nerozeznatelná od dřevěných.

- Jak je v roubence řešeno topení?

K vytápění roubenky patří neodmyslitelně praskání ohně. Je potřeba ale pamatovat na to, že pokud budete na chalupu jezdit jen na víkendy, může vám v zimě zamrznout veškerá voda. Jsou dvě řešení. Buďto vybavit roubenku topením, které může udržovat stálou teplotu cca 10 stupňů a nebo v zimě vždy před odjezdem pamatovat na to, že je potřeba vodu vypustit.

- Jaká je dodací lhůta roubenky svépomocí?

Stavebnice roubenky je obvykle připravena do 4 měsíců od podpisu smlouvy.

- Máte v nabídce i jiné roubenky svépomocí?

Na základě vašeho projektu dokážeme udělat stavebnici jakékoli roubenky.

- Umíte vyrobit stavebnici poloroubenky?

Ano, umíme vyrobit i takovouto stavebnici.

- Splňuje roubenka požadavky CHKO?

Jednotlivé Chráněné krajinné oblasti mají rozdílné požadavky na tvar roubenky. Stavebnice této roubenky má klasický tvar, který zapadá do přírodního rázu kdekoli v republice. Takže ano, naše roubenka smépomocí splňuje požadavky CHKO. 

 

NOVĚ jsme pro vás upravili sekci "REFERENČNÍ STAVBY"

Naleznete zde aktalizované fotografie našich roubenek a poloroubenek, jednoduchý popis využití jednotlivých roubenek a projektovou dokumentaci dispozice a velikosti roubenek. Vše tak abychom Vám pomohli s výběrem roubenky přesně podle Vašich představ.

Více informací zde....

 

NOVĚ jsme pro vás upravili sekci "REFERENČNÍ STAVBY"

Naleznete zde aktalizované fotografie našich roubenek a poloroubenek, jednoduchý popis využití jednotlivých roubenek a projektovou dokumentaci dispozice a velikosti roubenek. Vše tak abychom Vám pomohli s výběrem roubenky přesně podle Vašich představ.

Více informací zde....

 

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana