Časté dotazy

Časté dotazy roubenky na klíč

  • Máte katalog vašich roubenek na klíč ?

Bohužel nemáme. Každý z Vás je osobnost. Každý má jinou představu o tvaru a velikosti roubenky. V tento okamžik ztrácí katalog "roubenky na klíč" cenu. Je jen na Vás a Vašich požadavcích, jak bude stavba roubenky vypadat. Nejjednodušší způsob jak se dozvědět cenu roubenky je nás oslovit a jen velice jednoduše roubenku popsat. Zpracujeme jednoduchý nákres roubenky a spočítáme hrubou cenu.

 

  • Jak začít jednání o stavbě roubenky na klíč ?

Pro začátek je důležité rozhodnutí pro jaké účely má roubenka na klíč sloužit. Buď jako rekreační chalupa nebo k trvalému bydlení. Naši technici Vám rádi osobně poradí jaký tip roubenky lze postavit a finančně  co nejúsporněji, ale přitom podle Vašich požadavků vysněné roubenky. Na základě těchto informací se zpracuje projektová dokumentace roubenky.

 

  • Jaké jsou dodací lhůty stavby roubenky na klíč ?

Dodací lhůta je závislá od složitosti roubenky a rozsahu dodávky. Pro správný průběh stavby roubenky je velmi důležité začít jednání co nejdříve. Po zpracování projektové dokumentace roubenky a podpisu smlouvy  se objednává materiál. Dodávka materiálu se pohybuje v rozsahu 3-4 týdny ode dne  objednání. Hrubou stavbu roubenky stavíme u nás na firmě průměrně podle velikosti 2-3 týdny. Stavba hrubé stavby roubenky  včetně konstrukce krovu na místě zákazníka 4-6 týdnů podle složitosti.

 

  • Jaké používáte dřevo na stavbu roubenky ?

Roubenky mají u nás dlouholetou tradici. Dnes ve skanzenech obdivujeme roubenky postavené dokonce před 200 lety. Tenkrát se nedováželo ze zahraničí žádné exotické dřevo, ani neexistovali moderní sušárny. Recept na dlouholetost roubenky není v použitém materiálu nebo v sušení, ale jen a pouze v konstrukci roubenky a hlavně ve Vaši péči o stavbu. Roubenky na klíč stavíme převážně ze smrkového dřeva našich lesů. Podle přání zákazníka je možno na stavbu roubenky použít borovici nebo modřín.

 

  • Jak jsou roubenky řešeny - vnitřní rozvody vody, elkektriky, topení ?

U roubenky je nutné aby umístění jednotlivých spotřebičů bylo určeno před započetím samotné stavby roubenky. Při výrobě roubenky ve firmě se v jednotlivých vrstvách připravují prostupy pro vnitřní rozvody. Na stavbě u zákazníka se hrubé rozvody umístí do skladby podlahy a dále do interiéru se protáhnou připravenými otvory.

 

  • Jaký je rozdíl mezi roubenou a poloroubenou stavbou ?

Poloroubené stavby jsou objekty, u kterých je při výstavbě obvodové části použito kombinace materiálů dřeva "roubenky" a pevného zdiva. Vychází z původních staveb 18. a 19. století, kdy zděná část sloužila převážně pro hospodářské účely a část roubenky pro svoje vynikající izolační vlastnosti jako obytný prostor.

 

  • Jaké jsou tepelně - izolační vlastnosti roubenky ?

Zde je nutno vyvrátit některé mýty a pověry padající na roubenky. Vlastnosti dřeva, coby izolačního materiálu, jsou v porovnání s klasickým zdivem srovnatelné, ne-li lepší. Roubená zeď je lehčí, pružnější a kvalitněji udržuje mikroklima v objektu. Při použití trámů v rozměrech 20 x 25 cm dosahuje roubení tepelně - izolačních vlastností jako klasická zeď zhotovená v šíři 40 cm.

Tepelný odpor je závislý na tloušťce materiálu a jeho tepelné vodivosti. Neboli schopnosti vést teplo z části zahřáté do chladnějších částí. Tepelná vodivost se označuje písmenem lambda a najdeme ji v tabulkách jako konstantní veličinu pro každý materiál. Při znalosti hodnot tepelné vodivosti základních materiálů dojdeme k zajímavým výsledkům. Stejného tepelného odporu R = 2,5 jako má 10 cm vrstva minerální vlny o tepelné vodivosti 0,04 W/mK dosáhne 350 cm silná deska z železobetonu, 200 cm silná zeď z plných cihel, 88 cm silná zeď z děrovaných cihel a nebo 38 cm silná vrstva dřeva!

 

  • A co životnost roubenky ?

V případě roubených a poloroubených staveb jistě existuje množství vlivů, které mohou neblaze působit na životnost roubenky. Počasí, slunce, plísně i houby a v neposlední řadě škůdci z oblasti hmyzu. V dnešní době máme k dispozici nepřeberné množství možností, jak se před těmito "kamarády" bránit. Životnost roubenky určuje i mimo jiné péče, kterou svému domu věnujete. Což však platí i o stavbách zděných. Nejvíce obav mají naši zákazníci z živelných pohrom, přesněji z požáru. Riziko u roubenky není o mnoho větší, nežli u jejich betonových kolegů.

 

Jiné dotazy k roubenkám na klíč?

Chcete se zeptat na informace, které jste zde nenašli? Kontaktujte nás, naši obchodní zástupci se Vám budou rádi věnovat a zodpoví Vaše dotazy ohledně roubenek na klíč. Pro zodpovězení dotazů použijte náš kontaktní formulář:

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana