Vše o roubenkách / Výběr velikosti roubenky

Výběr velikosti roubenky

 
Mnoho lidí po mě chce katalog roubenek. Já pokaždé odpovídám nemáme. Proč nemáme? Každý z Vás je osobnost a má úplně jiné nároky na svoji roubenku.
V našem týmu pracuje šikovný projektant, který bude naslouchat Vašim požadavků a namaluje Vám roubenku přesně podle Vašich představ.
Roubenka z katalogu je dost zavádějící. Máme mnohaletou zkušenost, že si zákazník podle stavebních plánů (katalogu) nedokáže představit velikost roubenky. Mnoho lidí si také myslí, že si musí koupit roubenku tak jak je namalovaná a nepřipouští žádné změny.
 
Při výběru velikosti roubenky hraje velkou roli mnoho věcí. Protože bychom se mohli o tomto tématu rozepsat na několik stránek uvedeme si malý příklad.
Jako vzor nám bude sloužit příklad čtyř členné rodiny a roubenka pro rekreaci.
 
Níže si v jednotlivých bodech popíšeme na co bychom měli myslet při návrhu roubenky.
 
  1. Co od roubenky čekáme?
Pokud máte rodinný dům kde máte zázemí. Pak chceme aby nám roubenka sloužila pouze k přespání a neočekáváme komfort běžného domu. Každé dítě nebude mít svůj pokoj. Nebudeme mít v každém patře koupelnu a toaletu.
Nebo bydlíte v paneláku a do roubenky se budete na staré kolena stěhovat na stálo. Pak budete přemýšlet o co největším pohodlí bez velké námahy.
  1. Čím budete v roubence topit? Přírodní materiál roubenky snad ani nedovoluje nic jiného než kotel na dřevo. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství různých typů krbových kamen, krbových vložek popřípadě kachlových kamen. V průměru v malé roubence spálíte 10-20m3 dřeva. To záleží na tom jak často budete na chalupu jezdit. A teď přichází otázka kam uskladnit dřevo tak aby bylo v suchu a dalo se pro něj snadno dojít. Nabízí se varianta kůlny těsně sousedící s roubenkou.
  1. Velikost pozemku. Ač se to zdá být nesmysl řešit velikost roubenky v závislosti na velikosti pozemku není to až tak pravda. Dnes je zcela normální, že si lidé přikoupí přilehlé pozemky aby měli na chaloupce klid od sousedů. A najednou zjistíte kolik techniky potřebujete na údržbu pozemku. V létě sekačku, traktůrek a v zimně sněžnou frézu atd. Kam s tou technikou?
  1. Technická místnost kde budete mít například zásoby základních potravin (těstoviny a jiné trvanlivé potraviny), ale také pračku a další věci pro úklid roubenky.
  1. Rodinné aktivity. Kola, lyže, dnes docela samozřejmostí motorka nebo čtyřkolka. Vše potřebuje svoje místo.
  1. Bazén nebo sauna jsou úplně samostatná kapitola.
  2. A na posledním místě stání pro auto. (garáž)
 
Řekněme úplně ve stručnosti jsem se pokusil objasnit co vše potřebuje čtyřčlenná rodina pro rekreaci.
Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana