Oprava roubenky

Rekonstrukce roubenky - kompletní výměna roubení

Jedna z mnoha služeb co Vám nabízíme je výměna špatného roubení bez nutnosti rozebrání střešní konstrukce. U mnoha staveb je po mnoha letech původní roubení v dost žalostném stavu, ale oproti tomu je střešní konstrukce zdravá a v pořádku. Pak je na zamyšlenou jestli je nutné demolovat a střešní konstrukci a tak přijít o velké finanční prostředky.

 

Rekonstrukce roubenky postup prací

  • Konzultace na místě stavby
  • Pokud to bude nutné bude přizván odborník na hniloby a dřevokazné škůdce
  • Posouzení stavu a určení technologického postupu výměny roubení
  • Nákup odpovídajícího materiálu (rozměr a stav trámů dle dohody)
  • Statické podepření stavby
  • Demolice původního poškozeného roubení
  • Chemické ošetření stavby
  • Výroba a usazení nového roubení

 

 

Posouzení stavu roubenky

Je vám tento pohled povědomí. Jestli vlastníte podobnou roubenku nabízíme Vám možnost kompletní výměny roubení za nové bez nutnosti rozebírání dobré střešní konstrukce.

 

 

 

 

Statické podepření roubenky

Podle statického posouzení stávajícího objektu bude použit odpovídající počet ocelových stavebních stojek. Každá tato stoka unese 500 kg. V podkrovním prostoru se provede prohlídka a posouzení stavu dřeva. Minimalizuje se zatížení objektu roubenky na stavební stojky.

 

 

 

Demolice a chemické ošetření roubenky

Po zajištění stavby proti pohybu se zdemoluje původní roubení a provedou se úklidové práce. Úklidové práce se musejí provést co nejdokonaleji tak aby nemohlo dojít k přenosu dřevokazných hub do nového roubení. Po kvalitním úklidu se provede chemické ošetření trámů, které na stavbě zůstávají. Celkově se provede prohlídka okrytého dřeva provedou se potřebné práce pro montáž nového roubení.

 

Výroba nového roubení

Každá roubenka je postavena různě silných trámů. Před započetím výroby nového roubení je třeba provést posouzení a vybrat pro stavbu to nejlepší dřevo.

Na přání zákazníka je možno použít několik variant rekonstrukce roubenky. Při použití moderních technik rekonstrukce lze dosáhnout tepelných úspor jako mají dnes stavěné nízkoenergetické dřevostavby.

 

 

Výměna roubení

Na snímcích níže je nafocena akce výměny špatného roubení na poloroubence. Jak je vidět vše se děje bez nutnosti demolice střešního pláště roubenky, který byl v dobrém stavu.

 

Zeptejte se nás
Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno:
* Váš e-mail:
* Váš dotaz:
Antispamová ochrana